Kavárna

Út - Čt 15.00 - 22 hod.
Pá 15.00 - 23 hod.
So, Ne zavřeno.

Nápojový lístek
Otevřeno hodinu před každou akcí.
Předprodej vstupenek.


Mladá scéna 2017

A jak to všechno dopadlo?

15. ročník Celostátní přehlídky studentských divadelních souborů proběhl v Ústí nad Orlicí ve dnech 21.–25. června 2017. Hlavního programu se zúčastnilo 13 divadelních souborů.

Lektorský sbor přehlídky ve složení Jana Franková, Tomáš Žižka, Ivo Kristián Kubák, Jana Soprová (recenzentka) a Roman Černík (moderátor diskusí) udělil v závěru přehlídky:

Cenu za virtuózní scénickou kompozici
Svět nás má! DěS – MAlá a VElká, Městské divadlo Český Krumlov

Cenu za inscenaci jako živou autorskou laboratoř
Ještě jeden příběh…, Gympl Brandejs, Gymnázium J. S. Machara, Brandýs nad Labem – Stará Boleslav

Cenu za inscenaci
Andrew Coffey – vyprávěj příběh, Divadlo Vydýcháno, ZUŠ Liberec

Cenu za interpretaci klasického textu
Maryša, Slovanský tyátr, Slovanské gymnázium Olomouc

Cenu za aktuální zpracování klasického textu
Všichni jsme si…, Naopak, Dramatická školička Svitavy

Cenu Ondřeji Menouškovi za výtvarné řešení inscenace
Ještě jeden příběh..., Gympl Brandejs, Gymnázium J. S. Machara, Brandýs nad Labem – Stará Boleslav

Cenu za volbu aktuálního tématu
#zoufingtime, Tvoje bába, ZUŠ F. L. Gassmanna, Most


NOMINACE NA MEZIDRUHOVOU DIVADELNÍ PŘEHLÍDKU JIRÁSKŮV HRONOV

Ještě jeden příběh…, Gympl Brandejs, Gymnázium J. S. Machara, Brandýs nad Labem – Stará Boleslav

DOPORUČENÍ K VÝBĚRU NA JIRÁSKŮV HRONOV

Svět nás má! DěS – MAlá a VElká, Městské divadlo Český Krumlov

Andrew Coffey – vyprávěj příběh, Divadlo Vydýcháno, ZUŠ Liberec

Maryša, Slovanský tyátr, Slovanské gymnázium Olomouc


15. celostátní přehlídka studentských divadelních souborů 21.–25. června 2017, Ústí nad Orlicí

Z pověření a za finančního přispění Ministerstva kultury a pod záštitou ministra kultury Daniela Hermana pořádá NIPOS-ARTAMA ve spolupráci s Malou scénou Ústí nad Orlicí. Přehlídka probíhá za finančního přispění Pardubického kraje a města Ústí nad Orlicí.

Přehlídka nabízí nejzajímavější inscenace mladých divadelních souborů vybrané z postupových přehlídek. Program doplňují semináře pro studenty.


Nominované inscenace a soubory v roce 2017



Amordie, černý jako šmér, Divadlo v kině, RosiceSvět nás má!, DěS – MAlá a VElká, Městské divadlo Český Krumlov
 

Havlovy kraťasy: Ela, Hela a stop, GT HlinskoRuka boží, DeMentosky, ZUŠ R. Schumanna, Aš
 

Andrew Coffey – vyprávěj příběh, Divadlo Vydýcháno, ZUŠ LiberecTracyho tygr, Buddeto! Soukromá ZUŠ Trnka, Plzeň
 

The Strange Case of Dr Jekyll and Mr Hyde, The English College in Prague, PrahaMaryša, Slovanský tyátr, Slovanské gymnázium Olomouc
 

My dva a Beatles, Jesličky Josefa Tejkla, Hradec KrálovéJeště jeden příběh…, Gympl Brandejs, Gymnázium J. S. Machara, Brandýs nad Labem – Stará Boleslav
 

Já…?, My…! ZUŠ Rožnov pod Radhoštěm #zoufingtime, Tvoje bába, ZUŠ F. L. Gassmanna, Most
 

Všichni jsme si…, Naopak, Dramatická školička SvitavyValérie a týden divů, Doplňkové představení, Latrina Magika při V.A.D. Kladno

Zpravodaje Mladé scény 2017. Ke stažení ve formátu PDF.

MLADÁ NA MALÝ 1

MLADÁ NA MALÝ 2

MLADÁ NA MALÝ 3

MLADÁ NA MALÝ 4

MLADÁ NA MALÝ 5


dokument/kino

22. 11. 2017 19:00

na/muziku

24. 11. 2017 19:00

ostatní

25. 11. 2017 19:30


výtvar/no.621

6. 11. 2017 17:30 - 30. 11. 2017