je/libo/divadlo

Mladá scéna 2022

  • Od: Pátek 24. 6. 2022 15:00
  • Do: Úterý 28. 6. 2022 19:00
Mladá scéna 2022

Mladá scéna 2022

24. 6. 202228. 6. 2022


19. celostátní přehlídka studentských divadelních souborů
Z pověření a za finančního přispění Ministerstva kultury pořádá NIPOS-ARTAMA ve spolupráci s Malou scénou Ústí nad Orlicí. Přehlídka probíhá za finančního přispění Pardubického kraje a města Ústí nad Orlicí.

Přehlídka nabízí nejzajímavější inscenace mladých divadelních souborů vybrané z postupových přehlídek. Program doplňují semináře pro studenty a další zájemce.

Představení budou probíhat v Malé scéně – MS a Kulturním domě – KD

PÁTEK 24. června

14.00–16.00 semináře

16.30 zahájení přehlídky a předání Ceny Ministerstva kultury, MS

17.30 Jižní spojka, Jednabáseň, ZUŠ Jižní Město, Praha 4, 30 min., MS skupina A

Mechanická mandarinka, Na poslední chvíli, ZUŠ Ostrov, 45 min, KD skupina B

19.10 Mechanická mandarinka, Na poslední chvíli, ZUŠ Ostrov, 45 min, KD skupina A

Jižní spojka, Jednabáseň, ZUŠ Jižní Město, Praha 4, 30 min., MS skupina B

20.30 diskuse, zahrada MS

SOBOTA 25. června

9.00–12.00 semináře

13.30 Francina válka, Mrož v krabici, Soukromá ZUŠ Trnka, Plzeň, 60 min, KD skupina A

František to udělal, Pivní bratři, Příbram, 45 min, MS skupina B

15.00 František to udělal, Pivní bratři, Příbram, 45 min, MS skupina A

Francina válka, Mrož v krabici, Soukromá ZUŠ Trnka, Plzeň, 60 min, KD skupina B

16.15 diskuse, zahrada MS

17.45 Maria M., PolaroID, Divadlo Polárka, Brno, 35 min, KD skupina A

Přesýpání, Hana Voříšková, Choceň (inspirativní představení), 20 min, MS skupina B1

19.00 Maria M., PolaroID, Divadlo Polárka, Brno, 35 min, KD skupina B

Přesýpání, Hana Voříšková, Choceň (inspirativní představení), 20 min, MS skupina A1

20.00 diskuse, zahrada MS

20.40 Přesýpání, Hana Voříšková, Choceň (inspirativní představení), 20 min, MS skupina A2, B2

NEDĚLE 26. června

9.00–12.00 semináře

13.30 Svědectví o životě v KLDR, Bezejména, DDM Větrník, Liberec, 45 min, KD skupina A

Ovšemže o všem, ZDividla, Ostrava, 20 min, MS skupina B

14.30 Ovšemže o všem, ZDividla, Ostrava, 20 min, MS skupina A

Svědectví o životě v KLDR, Bezejména, DDM Větrník, Liberec, 45 min, KD skupina B

15.30 výlet spojený s večeří

18.15 Entschuldigung, Babodrama, ZUŠ R. Schumanna, Aš, 45 min, KD skupina A

19.15 Entschuldigung, Babodrama, ZUŠ R. Schumanna, Aš, 45 min, KD skupina B

20.15 diskuse, zahrada MS

PONDĚLÍ 27. června

9.00–12.00 semináře

13.30 Viktorka, Convivium, ZUŠ F. A. Šporka, Jaroměř, 50 min, KD

15.00 diskuse, zahrada MS

15.45 Hawklinská nestvůra, ZUŠ B. Jeremiáše, České Budějovice, 45 min, MS skupina A

Hra o čas, KUKátko, ZUŠ Štítného, Praha 3, 40 min, KD skupina B

16.45 Hra o čas, KUKátko, ZUŠ Štítného, Praha 3, 40 min, KD skupina A

Hawklinská nestvůra, ZUŠ B. Jeremiáše, České Budějovice, 45 min, MS skupina B

18.30 Otisky, TOHU VA VOHU, ZUŠ Leoše Janáčka, Frýdlant nad Ostravicí, 30 min, KD skupina A

19.15 diskuse, zahrada MS

20.30 Otisky, TOHU VA VOHU, ZUŠ Leoše Janáčka, Frýdlant nad Ostravicí, 30 min, KD skupina B

21.15 diskuse, zahrada MS

ÚTERÝ 28. června

9.30 Jak se máš, Martine? Veselé zrcadlo, Gymnázium Ústí nad Orlicí, 35 min, MS skupina A

Eberhardt Hauptbahnhof, T. R. Field: Nedokončený kalendář a jiné zádrhele, IDI-klub, Gymnázium Františka Křižíka, Plzeň, 50 min., KD skupina B

10.45 Eberhardt Hauptbahnhof, T. R. Field: Nedokončený kalendář a jiné zádrhele, IDI-klub, Gymnázium Františka Křižíka, Plzeň, 50 min., KD skupina A

Jak se máš, Martine? Veselé zrcadlo, Gymnázium Ústí nad Orlicí, 35 min, MS skupina B

12.15 diskuse a zakončení přehlídky, zahrada MS

Malá scéna – MS a Kulturní dům – KD